• Přeskoč na obsah
 • Přeskoč na levé menu
 • Přeskoč na horní menu
 • Izolační desky z minerální vaty


  Izolační deska z Minerální vaty Protipožární izolační desky z Minerální vaty

  Izolační desky ze speciální minerální vaty od finského výrobce. Desky jsou hydro-fobizovány, prostup tepla při 100°C 0,043 W na m2.K. Materiál vyniká extrémně vysokou odolností proti požáru - nehořlavé - Třída A1. Materiál je odolný vůči mikroorganizmům. Pro zajištění hydro-izolace doporučujeme IR odrazovou a hydroizolační fólii SAS10001.

  Surovinou pro izolační desky je finský kámen, který je tříděný a následně v  pecích roztavený. Roztavený produkt z pecí je pak přeformován na kamenné vlny - materiál, který je lepší v poskytování dobré izolace, vyniká dlouhou životností a maximální požární ochranou.

   

  Protipožární bezpečnost

  Izolační řešení z kamenné vlny jsou bezpečnější a pohodlnější pro uživatele, ale i šetrné pro životní prostředí.  


  Díky využití ohnivzdorných izolačních materiálů v budovách se jejich uživatelé mohou cítit bezpečněji a pohodlněji. Kamenná vlna je vyráběna z kamene, který není zápalný ani hořlavý. Kromě toho, že izoluje před teplem a hlukem, stejně účinně izoluje a chrání před ohněm. Kromě využití v tradičních konstrukcích je kamenná vlna používána i ve velmi náročných projektech za účelem zvýšení protipožární bezpečnosti. Jsou to projekty výtahů v budovách, krbů, komínů, výrobních  hal či letišť.         

    

  Kamenná vlna se snadno řeže a zpracovává. Řezání lze provádět nejlépe pomocí ostrého nástroje s širokým ostřím nože . Jako podklad při řezání by měla sloužit dřevěná podkladová deska.